Изведување одделенска настава
Арс Ламина

Изведување одделенска настава

Шифра на артикл: 000009
ISBN: 9786082477794
Код на производителот: 9
Достапно веднаш
0 МКД
900 МКД
900 МКД
14,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга е одлична. Сеопфатно обработува широка низа клучни аспекти на политиката и практиката на наставната програма во одделенската настава. Придонесот на признати експерти во нивните индивидуални полиња го прави да биде суштински придружник за наставници-приправници и новоквалифицирани наставници. Поискусните изведувачи и обучувачи што се заинтересирани да бидат во тек со развитоците во одделенската настава и учење и да ја унапредат сопствжената практика, ќе ја сметаат непроценлива. Анxела Меклаклан, Универзитет на Манчестер, Обединето Кралство Изведување на одделенска настава е непроценлива книга за наставниците- почетници во одделенската настава. Ги покрива најважните теми и прашања и им помага на студентите да го рефлектираат и да го продлабочат своето учење. Хелена Гилеспи, Универзитетот на Источна Англија, Обединето Кралство
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Тереза Кремин, Џејмс Артур
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници651

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
800 МКД
12,94 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.93 MB