Приоди и методи во наставата по јазик
Арс Ламина

Приоди и методи во наставата по јазик

Шифра на артикл: 004864
ISBN: 9786082479354
Код на производителот: 4864
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова трето издание на Приоди и методи во наставата по јазик е опширна ревизија на популарниот и лесно разбирлив текст. Како и во претходните изданија, оваа книга ги истражува најголемите приоди и методи во подучувањето на јазик, како што се методот на учење јазик преку граматика и превод, аудиолингвизмот, подучувањето јазик преку комуникација и природниот метод. Тоа ги истражува секој од приодите и методите од аспект на нивната теорија на јазикот и подучувањето јазик, целите, силабусот, наставните активности, улогите на наставникот и ученикот, материјалите и техниките во училницата. Освен тоа, ова трето издание вклучува содржини за подучувањето и средината за учење, со поглавја за учениците и методите, наставниците и методите, дополнителните приоди, методите и курикулумот. Исто така, вклучува и поглавја за: - Интегрираното учење содржини и јазик (ИУСЈ) - Подучувањето јазик преку задачи - Подучувањето јазик преку текст
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Џек Ричардс. Теодор Роџерс
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници420

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
800 МКД
12,94 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.94 MB