Техники за управување со училница
Арс Ламина

Техники за управување со училница

Шифра на артикл: 004865
Баркод: 9786082478197
Код на производителот: 4865
Достапно веднаш
0 МКД
900 МКД
900 МКД
14,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Управувањето со училницата се однесува на создавање на вистински услови за ефикасно учење - без оглед на методот што го користите, на тоа како изгледа вашата училница и кои се вашите ученици. Техники за управување со училница нуди голем број разновидни, приземни практични техники што ќе ви помогнат најдобро да го искористите вашиот простор за настава и да ги наведете вашите ученици да работат пососредоточено. Оваа книга ќе ве инспирира да испробате нови идеи, од основни до повеќе експериментални. Исто така, ќе ви помогне да ги предвидите и да ги избегнете проблемите во училницата, оставајќи ви доволно време да бидете посветени на корисни, значајни активности.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Џим Скривенер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници316

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 800 МКД
12,94 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.18 MB