Волја за моќ
Кродо

Волја за моќ

Шифра на артикл: 006036
ISBN: 9789989241598
Код на производителот: 6036
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Волја за моќ, според мноштвото на теми и јадровитоста на изразот, е најинтересното, за толкување - најнеблагодарното, а според судбината - најконтроверзното дело на Ниcхе. Со Волја за моќ може да се именува севкупната метафизика на Ниcхе „Секаде каде што сретнав живо суштество, сретнав и волја за моќч дури и во волјата на слугата, видов волја да биде господар“, запишал Ниcхе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија
Автор Фридрих Ниче
Издавач Кродо
Јазик Македонски
Година на објавување2009
Број на страници550

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Дејвид Хјум
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : W. K. C. Guthrie
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Thomas More
Цена 349 МКД
5,65 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Friedrich Nietzsche
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
Цена 170 МКД
2,75 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
Цена 170 МКД
2,75 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.15 MB