Категории
Табахон

Категории

Шифра на артикл: 011123
Баркод: 9786084566076
Код на производителот: 11123
Автор: Аристотел
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
превод од старогрcхки јероѓакон Виктор Теодорстудит Категории е еден од најважните трактати на Аристотел, кој заедно со уште пет останати трактати го соcхинуваат неговиот Органон.Преводот на македонски е на Јеродјакон Виктор Теодоростудит, кој се потпира врз древното словенско книжевно предание, обидувајќи се да пронајде соодветни, словенско базирани преведуваcхки решенија за сложжената терминологија на овој знаcхаен филозоф. Текстот во книгата теcхе паралелно, на старогрcхки и македонски.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија
Автор Аристотел
Издавач Табахон
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници109

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Дејвид Хјум
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : W. K. C. Guthrie
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Thomas More
Цена 349 МКД
5,65 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Friedrich Nietzsche
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
Цена 170 МКД
2,75 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
Цена 170 МКД
2,75 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB