Дидактика на јазично подрачје
Арс Ламина

Дидактика на јазично подрачје

Шифра на артикл: 042172
Баркод: 9786082670195
Код на производителот: 42172
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата „Дидактика на јазичното подрачје“ од професор д-р Јасмина Делчева-Диздаревиќ не е само учебник наменет за идните педагози и наставници туку и дело за секој што сака да ги открие основните принципи на наставата по мајчин јазик. Напишана на јасен и разбирлив јазик, книгата може да им биде од корист како на професионалците, така и на лаиците; на студентите, на воспитувачите, на наставниците, но и на родителите. Кога детето е подготвено да тргне на училиште? Дали описменувањето да почне со читање или со пишување? По кој редослед да се учат буквите? Како правилно да се употребуваат текстовите во букварот? Што има предност: гласот, зборот или реченицата? Кои методи за описменување се покажале како најефективни и најефикасни во теоријата и практиката? Ова се само дел од прашањата на кои ќе пронајдете одговори во оваа книга.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Јасмина Делчева - Диздаревиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 900 МКД
14,56 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 800 МКД
12,94 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB