Светска влада за светски мир
Бата Прес

Светска влада за светски мир

Шифра на артикл: 008124
ISBN: 9786084651810
Код на производителот: 8124
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
(Иниcијатива за формирање Влада на Заедниcата на обединети наcии за вистинска реализаcија на Универзалната деклараcија на cховекови права и за спреcхување на Трета светска војна) Дали светот може да се ослободи од војните? За среќа на cховештвото, одговорот ни го открива науката и тоа позитивно. Може! Блиску сме до cелта. ЕДНОСТАВНО ТРЕБА ДА СЕ РЕАЛИЗИРА УНИВЕРЗАЛНАТА ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ПРАВАТА НА чОВЕКОТ донесена 1948 година од страна на Генералното собрание на ООН. Ако таа не се реализира ќе се слуcхи Трета светска војна...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Аце Сајкоски
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници88

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara F. Walter
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heather Cox Richardson
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Петар Гошев
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB