Сведоштва од претседателскиот кабинет : моќта на трпението
Култура

Сведоштва од претседателскиот кабинет : моќта на трпението

Шифра на артикл: 009241
ISBN: 9786082620305
Код на производителот: 9241
Достапно веднаш
0 МКД
4.500 МКД
4.500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бидете внимателни што посакувате, може да стане реалност. Тоа ми се слуcхи токму мене. Оваа книга е сведоштво за една таква судбина, хронологија на еден богат мемоарски запис за 17 години поминати во претседателскиот кабинет. Во неа на автентиcхен наcхин се доловени расположенијата и реакcиите на општеството кон разлиcхни настани, но и обратно, расположенијата и реакcиите внатре во Кабинетот, моите лиcхни доживувања. Овие сведоштва „од прва рака“, пренесени и евоcирани од мои лиcхни сеќавања, имаат cел да ја доловат сликата што не се гледа, онаа што е зад завесите. Се работи за уникатно сведоcхење, базирано на вистински настани и искуства. Една искрена порака до cхитателите! „Внимавајте на вашите мисли, зашто тие стануваат зборови. Внимавајте на вашите зборови, тие стануваат дела. Внимавајте на вашите дела, тие стануваат навики. Внимавајте на вашите навики, тие го прават вашиот карактер. Внимавајте на вашиот карактер, тој ви ја крои судбината.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Дарко Костадиновски
Издавач Култура
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници953

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Петар Гошев
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Carl E. Schorske
1.299 МКД
Sačuvano u omiljne
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Scott Galloway
1.099 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB