100 социјални иновации од Финска
КСЦ Полица

100 социјални иновации од Финска

Шифра на артикл: 052629
ISBN: 9786084850960
Код на производителот: 52629
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Човек би се запрашал што е заедничко за еднодомниот парламент, машините за сушење садови и текстуалните пораките. Или, каква е врската помеѓу бебешките пакети што им се даваат на штотуку породените мајки, ксилитолот, сауната и бесплатните училишни оброци. Одговорот е едноставен: сите овие се фински општествени иновации. Во Финска, како и насекаде низ светот, техничките пронајдоци го привлекоа целото внимание од економски аспект, но дури неодамна општествените иновации беа истакнати како основа на општествжената хармонија, родовата еднаквост, бесплатното образование, универзалната соcцјална сигурност и парламентарната демократија. Социјалната стабилност, која произлегува од нив, е заслужна за благосостојбата на Финска. Оваа книга, која е и сериозна и забавна, ни открива токму 100 општествени иновации од Финска.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Илка Таипале
Издавач КСЦ Полица
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници361

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara F. Walter
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heather Cox Richardson
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Петар Гошев
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB