Дали на Америка и треба надворешна политика? : кон дипломатијата на XXI век
КСЦ Полица

Дали на Америка и треба надворешна политика? : кон дипломатијата на XXI век

Шифра на артикл: 005520
ISBN: 9786084780489
Код на производителот: 5520
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа севременска, важна, а истовремено и далекосежна книга, Хенри Кисинxер, најпознатиот дипломат на Америка, објаснува зошто на Америка итно и треба нова и сеопфатна надворешна политика и какви cели треба САД да има во надворешната политика во новиот милениум. Во книгата јасно е прикажана проcенката за тоа како надмоќта на САД како светски доминантна држава во ЏЏ век може ефективно да се усогласи со итната потреба од нов храбар светски поредок во ЏЏИ век. Кисинxер го изнесува своето мислење за реcхиси сите теми што ги наcхнува, од глобализаcијата (која ја поддржува) до меѓународните судови (кои во најголем дел не ги одобрува). Неговите тврдења cхестопати даваат нови перспективи, а особено е критиcхки настроен кон тоа што домашната политика се меша во меѓународните односи на Америка.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Хенри Кисинџер
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници378

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Jonathan E. Hillman
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Runciman
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : H G Wells
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Weiwei Zhang
Цена 2.999 МКД
48,53 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert M. Gates
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Julian E. Zelizer
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Egremont
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Dickerson
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : George Packer
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joshua Yaffa
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.16 MB