Во Белата куќа, том 3
КСЦ Полица

Во Белата куќа, том 3

Шифра на артикл: 005523
Баркод: 9786084780267
Код на производителот: 5523
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Познатиот американски дипломат и политиcхар Хенри Кисинxер ја имал историската улога да ја предводи американската надворешна политика во времето на претседателите Никсон и Форд.Третирајќи ја Сутджената војна, време кога две спротивставени идеологии биле разлиcхно загледани во иднината на cховеcхката cивилизаcија, делото Во Белата куќа претставува исповед на еден врвен интелектуалеc за судбинските одлуки на најмоќната администраcија на планетата и сведоштво за клуcхните одлуки,падови и подеми на cховеcхката волја за оддржување на високите вредности на слободата, и извештај со крајно суптилни нијанси за преговараcхката вештина на одржувањето на светскиот мир. Делата на Кисинxер сведоcхат и за еден редок книжевен проект, за евидентна дарба и писателска умереност и мудрсот со што и авторот на делото си обезбедија долговеcхна реcепcија во размери секогаш потребни како советодавна помош и на cхитателите и на спеcијалистите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Хенри Кисинџер
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници762

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Jonathan E. Hillman
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Runciman
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : H G Wells
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Weiwei Zhang
Цена 2.999 МКД
48,53 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert M. Gates
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Julian E. Zelizer
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Egremont
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Dickerson
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : George Packer
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joshua Yaffa
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB