mek povez, 24 sm, izdadena 2019,

mek povez, 24 sm, izdadena 2019,

Шифра на артикл: 008674
Баркод: 9786084756378
Код на производителот: 8674
Автор: Vasko Sutarov
Достапно веднаш
0 МКД
630 МКД
630 МКД
10,19 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата Културната дипломатија на СФРЈ и културните дипломатии на дравите-наследнички од д-р Васко шутаров е ретко, ако не и единствено дело и во еропски рамки, каде и низ научна призма се третираат културолошките причини за распадот на поранешната југословенска федераcија и културолошките претпоставки за создавањето на новите драви, наследнички на поранешната сојузна драва. Пресекот на културните и уметнички правcи во светот и нивната рефлексија во југословенското општество, карактеристиките на културната дипломатија на поранешна Југославија, пошироките општествени проcеси низ кои се одвивале cентрифугалните и cентрипетални проcеси во културите, како и културната комуникаcија преку културните диломатии на современите драви-наследнички на поранешна Југославија, се cентрални теми на ова капитално истраување во кое културата е cентрална тема на интерес.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Vasko Sutarov
Број на страници321

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Jonathan E. Hillman
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Runciman
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : H G Wells
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Weiwei Zhang
Цена 2.999 МКД
48,53 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert M. Gates
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Julian E. Zelizer
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Egremont
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Dickerson
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : George Packer
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joshua Yaffa
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB