Кратка историја на времето
Топер

Кратка историја на времето

Шифра на артикл: 004895
Баркод: 9786082085364
Код на производителот: 4895
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Извонредно дело од сферата на науката, од еден од величествените умови на нашето време, книгата на Стивен Хокинг истражува толку длабоки прашања како што се: како се создала вселжената- и што го овозможило тоа? Дали времето секогаш се движи нанапред? Дали универзумот е бескраен - или, пак, има граници? Дали има други димензии во вселжената? што ќе се случи кога се ќе заврши? Раскажана на јазик што сите можеме да го разбереме, Куса историја на времето навлегува во егзотичните сфери на црните дупки и кварковите, на антиматеријата и временските стрели, на големата експлозија и поголемиот Бог - каде што можностите се чудесни и неочекувани. Со возбудливи слики и длабока имагинација, Стивен Хокинг не доближува до врвните тајни на самата суштина на постанокот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Популарна наука
Автор Стивен Хокинг
Издавач Топер
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници222

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Dr Becky Smethurst
Цена 1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Andreas Karelas
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Gareth Leng
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Geoffrey C. Bowker
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 330 МКД
5,34 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB