Редоследот на времето
Арс Ламина

Редоследот на времето

Шифра на артикл: 041122
ISBN: 9786082597713
Код на производителот: 41122
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
5,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во книгата Редоследот на времето, италијанскиот физичар Карло Ровели пишува за една од големите нерешени мистерии во физиката - времето. Времето како физичка величина е енигматично. Филозофите, уметниците и поетите забележале дека неговата структура е различна од нашето едноставно, интуитивно поимање. Од Болцман до квантната теорија, од Ајнштајн до квантната гравитација, нашето сфаќање на времето претрпе радикални измени. На различни места времето тече со различна брзина, минатото и иднината се многу помалку различни отколку што ни се чини, а во пространството на вселената самиот поим за сега исчезнува без трага. Во овој извонредно забавен, читлив, но истовремено и поучен бестселер на Њујорк тајмс, со шарм типичен за некој што е инспириран, Карло Ровели ни ја открива мистеријата на времето, понесувајќи не на возбудливо патешествие во еден свет во кој времето е во нас, а ние не сме во времето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Популарна наука
Автор Карло Ровели
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Dr Becky Smethurst
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Andreas Karelas
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Neil deGrasse Tyson
1.699 МКД
27,49 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB