10 прашања за кои науката нема одговор (сè уште)
Арс Ламина

10 прашања за кои науката нема одговор (сè уште)

Шифра на артикл: 008796
Баркод: 9786082596105
Код на производителот: 8796
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
5,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Доколку барем малку ве интересираат природните и општествените науки, ова е една од оние книги што ќе ги прочитате во еден здив. Мајкл Ханлон е искусен и вешт писател чии колумни на научни теми се објавувани во некои од најтиражните светски списанија. Во оваа книга, тој инспирирано, возбудливо и разбирливо презентира десет прашања што никој не може да ги одговори – прашања пред кои дури и современата наука ги крева рамењата. Дали животните се свесни? Зошто времето е толку чудно? Можеме ли да живееме вечно? Што ќе правиме со глупавите? Што е темната страна? Дали универзумот е жив? Дали сме истата личност од пред една минута? Зошто сме толку дебели... и дали тоа е важно? Дали сме сигурни дека паранормалното е глупост? Што е реалноста, реално? „Десет прашања за кои науката нема одговор“ е неизоставна лектира за изненадувачки тесните научни перспективи во повеќе клучни области. Мајкл Ханлон ненадејно почина во 2016 година на само 51 година, но со ова извонредно научно-популарно дело си го обезбеди местото во почесната писателска ложа на вечноста.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Популарна наука
Автор Мајкл Ханлон
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници183

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Dr Becky Smethurst
Цена 1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Andreas Karelas
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Gareth Leng
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Geoffrey C. Bowker
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 330 МКД
5,34 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB