Кратки одговори на крупните прашања
Топер

Кратки одговори на крупните прашања

Шифра на артикл: 006613
ISBN: 9786082085968
Код на производителот: 6613
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Светски најпознатиот космолог и автор на бестселерот Кратка историја на времето, во ова брилијантно постхумно дело ни ги предава своите последни размисли за најкрупните прашања за универзумот. Како настанал универзумот? Дали cховештвото ќе преживее на Земјата? Постои ли интелигентен жживот вон нашиот Сонcхев систем? Можно ли е вештаcхката интелигенcија некогаш да нè надмине? Во текот на својата исклуcхителна кариера, Стивен Хокинг го прошири нашето разбирање за универзумот и ни откри некои од неговите најголеми мистерии. Но, иако неговата теориска работа на cрните дупки, имагинарното време и мноштвото истории го одведе неговиот ум до најдалеcхните предели на вселжената, Хокинг исто така веруваше дека науката игра суштинска улога во решавањето на проблемите тука, на Земјата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Популарна наука
Автор Стивен Хокинг
Издавач Топер
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници214

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Dr Becky Smethurst
1.199 МКД
Sačuvano u omiljne
1.499 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : James Nestor
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sherrie Lyons
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Andreas Karelas
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Neil deGrasse Tyson
1.699 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB