Автобиографија на еден јогин
Мартина

Автобиографија на еден јогин

Шифра на артикл: 007125
ISBN: 9789989901980
Код на производителот: 7125
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Парамханса Јогананда е индиски јогин и гуру кој многу луѓе од Западот ги воведе во медитативните техники на крија јогата. Јогананда е роден во Горакпур, државата Утар Прадеш, во Индија, во семејство на посветени бенгалски кшатрии. Во својата младост наидувал на многу индиски мудреци и светци во потрага по просветлен учител кој би го водел по духовната патека. Неговата потрага завршила во 1910 година, кога го сретнал својот гуру, Шри Јуктешвар Гири. Јогананда тогаш имал седумнаесет години. Својата прва средба со Јуктешвар ја опишал како обновување на односот кој траел во многу инкарнации. По завршување на школувањето поминал долго време во Јуктешватовиот ашрам во Серампоре. Во 1915 година го положил заветот на Редот на Свамите и станал Свами Јогананда Гири.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Парамханса Јогананда
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници483

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB