Внатрешното битие на човекот и животот помеѓу смртта и повторното раѓање
Мартина

Внатрешното битие на човекот и животот помеѓу смртта и повторното раѓање

Шифра на артикл: 039252
ISBN: 9786084626749
Код на производителот: 39252
Достапно веднаш
0 МКД
260 МКД
260 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во делото Внатрешното битие на човекот и животот помеѓу смртта и новото раѓање, Штајнер говори: за четирите сфери на човековиот душевен живот: забележувањето, мислењето, чувствувањето и сакањето; за излегувањето од телото преку зголемувањето на силата на чувствата; за создавањето фантом за време на сетилните доживувања; за дејствувањето на Исус Христос; за разликата помеѓу доживувањето во физичкиот и духовниот свет; за преобразувањето на мудроста во животна сила; за настаните помеѓу смртта и полноќта на светот; за развојот на свеста во духовниот свет; за преобразувањето на минатите настани и дела во способност; за вишокот духовни сили преку дејствувањето на Христовиот импулс…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Рудолф Штајнер
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници152

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB