Психологија на сонот
Ѓурѓа

Психологија на сонот

Шифра на артикл: 094173
ISBN: 9786082012544
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Соништата ни откриваат неверојатни вистини за нас самите, но ретко кој има храброст да ги прифати. Во „Психологија на сонот“, Фројд изнесува факти дека постои поврзаност меѓу сонот и некој детаљ од животот на оној кој сонува, притоа расветлувајќи ја поврзаноста меѓу сонот и реалноста, со што го побива општоприфатеното тврдење дека соништата се само бесмислени феномени, што се појавуваат од никаде и не водат никаде. Неговото најважно тврдење е дека сонот е место и начин за остварување на желбите на човекот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Сигмунд Фројд
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници164
Димензија12x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB