Човек стаорец
Ѓурѓа

Човек стаорец

Шифра на артикл: 096002
ISBN: 9789989282300
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во историјата на оваа болест (принудена невроза), позната под името „човек-стаорец“, Фројд зборува за еден млад адвокат чии присилни мисли се однесувале на стаорците, мачењето и казнувањето. На свој карактеристичен начин, Фројд нив ги сведува на неговата длабоко вкоренета и изразена амбиваленција во сферата на сексуалноста, како и на односот кон неговиот татко.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Сигмунд Фројд
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2008
Број на страници120
Димензија12x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB