Женската психологија
Ѓурѓа

Женската психологија

Шифра на артикл: 094212
ISBN: 9786082014487
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Oваа извонредна книга претставува реакција на теориите во кои доминира машкоста, меѓу кои и гледиштето на Сигмунд Фројд. Карен Хорнај, потпирајќи се на своето искуство како терапевт, ги пренесува сите апсекти на женственоста, строго тестирајќи ги сопствените тези, но и оние на Сигмунд Фројд – особено во однос на жените. Ќе прочитате за: фригидноста, мајчинските конфликти, недовербата меѓу половите, промените во личноста кај женските адолесценти, проблемите во бракот, потребата за љубов... Научете повеќе за жените, знаењето „внатре“ е зачудувачко
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Карен Хорнај
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници268
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB