Скелиг
Издавачки центар ТРИ

Скелиг

Шифра на артикл: 002820
ISBN: 9786082304717
Код на производителот: 2820
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Скелиг е една од најпопуларните книги за млади објавени во последната деценија. Замислен како модерна бајка во неа се мешаат фантастичното и реалното соништата и желбите стравот и надежта – и создаваат прекрасна метафора за волшебниот свет на детството која се чита во еден здив. Скелиг ја раскажува приказната на Мајкл, кој со своето семејство се сели во нова куќа на другиот крај од градот. Тој е далеку од своите другари и од училиштето, а неговите родители се вознемирени поради неговата болна сестричка. Обидувајќи се да побегне од својата осамености од своите стравови, еден ден Мајкл ќе открие суштество какво што не видел никој друг на светот и одеднаш, целиот негов жживот ќе почне да изгледа сосем поинаку.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Дејвид Алмонд
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB