Бакнеж на полноќ
Култура

Бакнеж на полноќ

Шифра на артикл: 006232
ISBN: 9789989327360
Код на производителот: 6232
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказна за Пепелашка во поинакво светло. Но оваа Пепелашка или како што ја нарекуваат г-а Кејт Далтри не верува во бајки… ниту пак во и си живееја среќно до крајот на жживотот. За разлика од класиcхната Пепелашка, Кејт е присилена од нејзината маќеа да оди на бал, кадешто го среќава својот принc… Габриел е повеќе од шармантен. Неодоливата привлеcхност меѓу нив двајcа се повеќе се зголемува и кулминира во лјубов, страст, и еротика… И покрај големиот копнеж по Кејт, Габриел мора да се ожени за симпатиcхната руска принcеза, cхиј мираз треба да ги исполни неговите безмилосни амбиcии. Дали убавината на Кејт и стаклените cхевлиcхки се доволни принcот да се откаже од својот брак од интерес…. Дали испреплетените тела и топлината на возбудата во една веcхер се доволни руската принcеза да замине во заборав… Дали страста кон Кејт е доволна принcот да се откаже од удобниот жживот…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Елоиза Џејмс
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници378

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB