Помогни ми
Бата Прес

Помогни ми

Шифра на артикл: 050039
ISBN: 9786082531724
Код на производителот: 50039
Автор: Асли Перкер
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Асли Е. Перкер, авторката што на македонските читатели им е позната по романите „Гробот на џелатот“ и „Рецепт за осамени срца“, овој пат ни го довери романот „Помогни ми“, првпат обја- вен во 2015 година. Психолошка, суптилна, длабоко емотивна фикција, што на моменти има елементи на љубовна романса. Главниот лик, пи- сателката Асли, престојува во Австрија на меѓународен камп за писатели. Неодамна ја загуби најважната личност во својот жи- вот, нејзината баба. Таму запознава една госпоѓа, за која, според нејзините искази, фото-албумите и другите елементи излегува дека има 130 години. Дали оваа стара дама е бесмртна!? Дали мачката во куќата каде што престојува е реинкарнирана- та верзија на нејзината баба. Во заднината на безбројните психо- лошки и морални дилеми се појавуваат и љубовта и љубомората. А и прашањето дали Истанбул може да биде внимателен кон ин- валидизираните лица како Виена? И така, низ сторијата што се одвива како приказна во при- казна, меѓу писателите
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Асли Перкер
Издавач Бата Прес
Димензија A5
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници350
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB