Последиците од љубовта
Икона

Последиците од љубовта

Шифра на артикл: 063878
ISBN: 9786084993148
Достапно веднаш
0 МКД
499 МКД
499 МКД
8,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказна за љубовта, сместена против строгите закони на Саудиска Арабија. Неверојатниот роман на Сулејман Адонија е сензуална и интензивно изработена приказна за млад имигрант и девојка зад превезот кои му пркосат на законот и ги ризикуваат своите животи во име на љубовта. Под немилосрдното летно сонце, по улиците на Џеда шетаат жени облечени како долги темни сенки и мажи облечени во светли памучни облеки. Додека повеќето пријатели на Насер го напуштиле градот за да избегаат од жештината, тој мора да остане да работи. Африкански имигрант и аутсајдер, Насер слободното време го поминува посетувајќи кафуле на пријател, пишувајќи писма до неговата мајка во Еритреја и мечтаејќи за гламурозната девојка што се надева дека еден ден ќе ја има. Во едноличноста на боите еден ден тој го наоѓа шаренилото кога неочекувано ќе му падне мало парче хартија пред неговите нозе. Тоа е љубовна белешка од девојка чие лице никогаш не го видел и чиј глас никогаш не го слушнал. За да ја идентификува меѓу морето прекриени жени, таа му наложува да бара пар розови чевли кои ѕиркаат од под нејзината обвиткана абаја.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Сулејман Адонија
Издавач Икона
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници257

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB