100 илустрирани басни од Езоп
Едука Мак

100 илустрирани басни од Езоп

Шифра на артикл: 005741
Код на производителот: 5741
Автор: Езоп
Достапно веднаш
0 МКД
590 МКД
590 МКД
9,55 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа книга со наслов 100 ИЛУСТРИРАНИ БАСНИ ОД ЕЗОП, направен е избор на точно 100 кратки басни, во кои главни јунаци се животните. Преку особините на животните, всушност, се исмејуваат некои особини на луѓето, кои во различните животни ситуации реагираат различно. Во басните како чести особини се наѕираат подмолноста, итрината, лакомоста, но и добрината, правдианта и мудроста. Уникатноста на оваа книга е во тоа што секоја басна од Езоп е претставена илустративно, со насликани ликови во различни ситуации, со живи и привлечни бои. Со помош на оригиналните илустрации, за прв пат кај нас, читателот има можност да ја доживее секоја басна не само преку текст туку и преку слика, која го надополнува текстот и го надополнува неговото олицетворение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Езоп
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници108

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB