Амонит
Норша

Амонит

Шифра на артикл: 094152
ISBN: 978608490182
Автор: Јурај Куњак
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Избор песни на познатиот словачки поет Јурај Куњак, кој воспоставува релација со дамнешното минато и со самите почетоци на словенската писменост со помош на варијацијата на текстот на Прогласот од Константин Филозоф. Низ таквиот интелектуален кристал, Куњак ги соединува словачките Татри со мистичниот фосил, каменот заштитник на сите кои создаваат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија-препеви
Автор Јурај Куњак
Издавач Норша
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници90
Димензија21 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
525 МКД
8,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Toni Hogland
130 МКД
2,10 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ален Брлек
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB