Математика 3 : збирка задачи со тестови и активности
Арс Ламина

Математика 3 : збирка задачи со тестови и активности

Шифра на артикл: 000472
ISBN: 9786082475592
Код на производителот: 472
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга претставува збирка на задачи и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија. Содрините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од страна на Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата моност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици. Збирката претставува вана компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содрани учебникот, работната тетратка, прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Трето одделение
Автор Ана Сенчук, Катерина Атанасова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници126

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB