Работа со компјутер и основи на програмирањето : вежбанка [за трето одделение во деветгодишното основно образование]
Арс Ламина

Работа со компјутер и основи на програмирањето : вежбанка [за трето одделение во деветгодишното основно образование]

Шифра на артикл: 000648
ISBN: 9786082479736
Код на производителот: 648
Достапно веднаш
0 МКД
230 МКД
230 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа вежбанка е изработена во согласност со содржините во наставната програма по предметот Работа со компјутери и основи на програмирањето за трето одделение. Во вежбанката се понудени активности и задачи за полесно совладување на темите Почетни чекори во користење компјутер, Компјутерска графика, Работа со текст, Онлајн-живеење, Поим за алгоритми и програми, Совладување алгоритамско размислување преку игра и Креирање едноставни програми во Скреч Јуниор (Сцратч Јр.). Целта на вежбанката е учениците преку различни забавно-едукативни активности и игри да се запознаат со деловите и со работата на компјутерите, работата со програмите за графика и текст и да ги направат првите чекори во креирањето алгоритми и едноставни компјутерски програми. Визуелно-графичкиот концепт на вежбанката е креиран во функција на содржините за да можат учениците да ги следат и да ги реализираат активностите во секоја вежба.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Трето одделение
Автор Билјана Стојоска-Златков
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници52

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB