Да им помогнеме на растенијата да пораснат : [тематска читанка : 3 одделение]
Арс Ламина

Да им помогнеме на растенијата да пораснат : [тематска читанка : 3 одделение]

Шифра на артикл: 002189
ISBN: 9786082298788
Код на производителот: 2189
Достапно веднаш
0 МКД
100 МКД
100 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Да им помогнеме на растенијата да пораснат е една од тематските читанки предвидени како дополнителен прирачен материјал за наставата по природни науки за 3 одделение. читанката се базира врз делови од темата „Да им помогнеме на растенијата да пораснат“ што е дел од учебникот за трето одделение, адаптиран според наставната програма на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Цамбридге Интернатионал Еxаминатионс). Тематски читанки по природни науки за трето одделение: • Карактеристики на материјалите • Планирање на истрајувачката работа • Да им помогнеме на растенијата да пораснат • Триење и двијење • Јивеење и растење • Карпи и почви
Карактеристика Вредност
Kатегорија Трето одделение
Автор Џон Стрингер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници18

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.2 MB