Кратка историја на курирањето

Кратка историја на курирањето

Шифра на артикл: 008899
ISBN: 9786084838067
Код на производителот: 8899
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кратка историја на курирањето е збирка од 11 интервјуа направени од славниот швајcарски куратор Ханс Улрих Обрист со пионерите на кураторската практика. Во нив, преку сеќавањата на овие пионери-куратори за својата практика, излобите на кои работеле и кои биле битни за нив, институcиите од кои биле дел, како и преку продлабочени осврти, се документира и запишува усната историја на курирањето. Ова издание е прв превод кој го објавува ПриватеПринт и, истовремено, прво превод на дело на Ханс Улрих Обрист на македонски јазик. Превод од англиски на македонски јазик: Невенка Николиќ
Карактеристика Вредност
Kатегорија Уметност, мода и изработки
Автор Ханс Улрих Обрист
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници248

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : SendPoints
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Chantel Prod'Hom
1.299 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Kevyn Aucoin
1.299 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB