Ансана, Пранајама, Мудра, Бандха: врвен водич за јога
Издавачки центар ТРИ

Ансана, Пранајама, Мудра, Бандха: врвен водич за јога

Шифра на артикл: 003986
ISBN: 9789989187520
Код на производителот: 3986
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Асана Пранајама Мудра Бандха е еден од најсистематските водичи за јога на денешнината. Од нејзиното прво објавување од страна на Бихарската школа за јога во 1969 г. препечатена е седумнаесет пати и преведена на многу јазици. Ова последно преработено издание е изготвено под водство на Свами Нирањананда Сарасвати наследникот на Свами Сатјананда Сарасвати. Тоа е најваната прирачна книга што се користи во центрите и школите за јога ширум светот како стандарден учебник за учителите и учениците. Овој сеопфатен водич дава јасни илустрации, постапни упатства, и детали за познавањето на чакрите. Го води учителот или јогинот од наједноставните до најнапредните веби на системот на хата јогата. Даден е и терапевтски индекс за доктори и јога-терапевти, што ги вклучува најновите информации од истраувањата во областа на јогата. Асана, Пранајама, Мудра, Бандха е вистински водич за сите оние што трагаат по својата космичка димензија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Здравје и живот
Автор Свами Сатјанада Сарасвати
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници388

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Greger MD
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда 22%
450 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дин Бурнет
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Oonagh Duncan
1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB