Зелено за здравје
Нутри Вита

Зелено за здравје

Шифра на артикл: 004219
ISBN: 9786086539900
Код на производителот: 4219
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во потрага за совршжената човекова ишрана, Викторија Бутенко ја споредува стандардната западна ишрана со ишраната на дивите шимпанза. Овие животни имаат исклучително силен имунитет и се отпорни на СИДА, хепатит Ц, рак и други смртонсони болести за луЌето. Се проценува дека шимпанзата имаат 99,4% заеднички гени со луЌето, но нивната ишрана драстично се разликува од нашата. Највпечатливата разлика е во тоа што шимпанзата јадат значително повеќе зелени лисја од луЌето. Викторија создаде низа зелени кашести сокови кои на сите им овозмоуваат да ја конзумираат потребната количина на зелени лисја на многу вкусен начин и со тоа забелеително да го подобрат сопственото здравје или да се излечат од низа болести.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Здравје и живот
Автор Викторија Бутенко
Издавач Нутри Вита
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Greger MD
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда 22%
450 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дин Бурнет
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Oonagh Duncan
1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB