Водич за долговечност
Издавачки центар ТРИ

Водич за долговечност

Шифра на артикл: 005024
Баркод: 9786082305721
Код на производителот: 5024
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најновите науcхни сознанија за жживотниот стил и болестите, од проверени извори, напишани на разбирлив јазик, и многу применливи совети – ќе најдете во првата книга на популарниот д-р Митов, ВОДИч ЗА ДОЛГОВЕчНОСТ. Колкав е природниот век на cховекот? Науcхните студии велат дека изнесува некаде над 100 години. ќе се согласиме дека, според денешните стандарди, тоа е импресивна бројка. Но на патот за нејзино достигнување ни стојат безброј препреки. Денес сме сооcхени со болести кои во 80 % од слуcхаите можеме да ги спреcхиме. Да, можеме! Тоа се во прв план кардиоваскуларните болести. Здравствжената криза може да се реши само на еден наcхин: ако секој од нас направи промени кон подобро во својот жживотен стил. Зашто болестите не се семоќни, ниту пак ние сме немоќни пред нив. Медиcината на жживотниот стил ни нуди конкретни решенија за тоа. Изборот е наш!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Здравје и живот
Автор Д-р. Александар Митов
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници219

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Маја Волк
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Greger MD
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Дин Бурнет
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Giovanni Dienstmann
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Oonagh Duncan
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB