Акции

„Земи здив, нурни во добра книга“ со попусти до 60 отсто

10.06.2024.
„Земи здив, нурни во добра книга“ со попусти до 60 отсто
„Земи здив, нурни во добра книга“ со попусти до 60 отсто

Под слоганот „Земи здив, нурни во добра книга“, издавачката куќа „Арс Ламина“ ја почнува својата летна продажна акција што ќе трае од 10 јуни до 10 јули. Во рамките на акцијата, која се реализира во сите поголеми книжарници, „Литература.мк“ и онлајн на https://www.literatura.mk/proizvodi/popusti  ќе има попусти до 60 % на повеќе од сто наслови од областа на белетристиката (бестселери, трилери, историска фикција, биографии и книги за мотивација и самопомош), романи за деца, лектири и читанки од едицијата „Лесно читливо“.

Дочекајте го летото подготвени со добар избор за читање. Книгата е идеално друштво за релаксација, без разлика дали летниот одмор ќе го поминете на патување, на плажа, во природа или во вашето омилено катче во домот. Уживањето секогаш е комплетно со добар избор за читање. Земете здив од секојдневните обврски и освежете ја вашата домашна библиотека со нови наслови, по кои ќе го паметите ова лето. Од понудата со попуст меѓу 30 и 50 отсто ги издвојуваме романите: „Доктор Сон“, „Сјаење“, „Подоцна“ и „Тркачот“ од Стивен Кинг, „Лејла“, „Без Мерит“ и „Изгубена надеж“ од Колин Хувер, „Дамски гамбит“, „Седумте мажи на Евелин Хуго“, „Градината на олеандрите“, „Каде што шумата се среќава со ѕвездите“, „Список за душа“, „Минхен“, „10 прашања за кои науката нема одговор“, „Разделба“, „На лов“, „Тој почна сè“, „Момчето од шумата“, „Ќе се најдеме во Бомбај“, „Последната годишнина“, „Раскажувачката“, „Украденото дете“ и биографијата на принцот Хари – „Резерва“. На 20 отсто попуст се бестселерите „Списокот за читање“, „Кери Сото се врати“ и „Златната двојка“.

Од мотивациските книги и насловите од категоријата „Здравје и живот“, во оваа акција се вклучени популарните наслови: „Малата книга за хиге“, „ЗЕН-Уметноста на едноставното живеење“, „Уметноста на создавање спомени“ и „Што ти се случило?“

Пред почетокот на летниот распуст, за сите деца кои сакаат да прочитаат книга плус, тука се читанките од познати домашни и светски писатели. Со попуст меѓу 40 до 60 отсто се: „Јип и Јанеке“, „Малиот Стјуарт“, „Трубата на лебедот“, „Девојчето со две имиња“, „Изброј ги ѕвездите“, „Малата голема точка“, „Шарам-барам“, Автобиографијата на Марко Цепенков, „Симчо“, „Светлосна година“, „Сестра ми живее на каминот“, „Аз, буки, веди“, „Кога ми ги убиваа животните“, „Куферот на Хана“, како и книгите од авторот за деца Васил Мукаетов: „Од згода до згода, заграб бистра вода“, „Ај погоди! Песни-дополнувалки“, „Што е, а што не е?“ и „Чукни, чукни три пати“. Од романите за деца кои се на попуст ова лето ги издвојуваме: „Супервештерката, мачката и шесте волшебни колачиња“, „Сакам дома“, „Ловец на глуварчиња“, „35 калории без шеќер“, „Патека од кикиритки“ и „Брзосплетковска 63 и случајот со смрдливите чорапи“, како и книгите од популарните серијали – за Енола Холмс: „Бизарните букети“ и „Необичното розово ладало“; Исидора Мун – „Слави роденден“ и „Оди на одмор“ и новите „Мирабела прави палавости“ и „Мирабела ги крши правилата“.

Од богатиот избор на лектири за основно образование, одобрени од Министерството за образование и наука, со попусти се: „Грдото пајче“, „Хотел за кучиња“, „Збунети години“, „Пајажината на Шарлот“, „Чудна случка со кучето во ноќта“, „Хари Потер и Каменот на мудроста“, „Децата од улицата Пал“, „Мојот звук“, „Возот в снег“, „Сказни“ од браќата Грим, „Волшебникот од Оз“, „Мери Попинс“, „Двојната Лота“, „Кралот на златната река“, „Мојот пријател А“, „Силјан штркот“, „20.000 милји под морето“, „Збунети години“, „Авантурите на Том Соер“ и други. Станува збор за модерно дизајнирани и лесно читливи книги, со помош на специјален фонт за полесно читање за децата во фазата на описменувањето, како и за лица со дислексија, одобрени од Здружението за дислексија „Ајнштајн“ и Филозофскиот факултет во Скопје.

Каталогот со попустите во рамките на акцијата „Земи здив, нурни во добра книга“ можете да го погледнете на следниот линк:

http://arslamina.com/katalog_letna_akcija.pdf

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда 41%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
100 МКД
1,62 EUR
Заштеда 60%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
100 МКД
1,62 EUR
Заштеда 50%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
100 МКД
1,62 EUR
Заштеда 50%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
100 МКД
1,62 EUR
Заштеда 50%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда 42%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 009022
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда 49%
390 МКД

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

01.
May.
Акции
Сите вистински фанови на култните серијали, филмови, компјутерски игри, стрипови и книги, овој месец ќе може да ги комплетираат своите колекции со омилените ...
19.
Apr.
Акции
20% попуст на вашите омилени LEGO, плус саемски попусти на многу посакувани наслови од 5 издавачки куќи.
02.
Apr.
Акции
Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до...
26.
Mar.
Акции
Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%,&...
01.
Mar.
Акции
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти ...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
27.
Jan.
Акции
Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% п...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
02.
Nov.
Акции
Нова онлајн-акција на „Литература.мк“ – 20% попуст на сите макети од најквалитетниот светски производител на макети „Revell&ldqu...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB