Вести

Хуманитарна акција на Арс Ламина и Литература.мк за настраданите во земјотресот во Турција и Сирија

17.02.2023.
Хуманитарна акција на Арс Ламина и Литература.мк за настраданите во земјотресот во Турција и Сирија

Под мотото „Да помогнеме“, издавачката куќа „Арс Ламина“, во соработка со книжарниците „Литература.мк“, организира хуманитарен викенд за помош на настраданото население од катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија. Во следните два дена (18 и 19 февруари) целиот приход од купување книги од македонски автори, кои се во издание на „Арс Ламина“, во сите книжарници на „Литература.мк“, ќе биде пренаменет за донација на погодените подрачја.

Во овие тешки мигови, наша општествена и морална одговорност е да подадеме рака и да бидеме луѓе за оние на кои тоа е најмногу потребно. Ве повикуваме да се приклучите кон акцијата и со секое купено издание од македонски автори во издание на „Арс Ламина“ да помогнете на настраданите. „Арс Ламина“ и „Литература.мк“ и понатаму ќе продолжат со својата хуманитарна мисија, секогаш подавајќи рака на оние на кои им е потребна помош.

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

12.
Apr.
Вести
Книжарниците „Литература.мк“ и „Ист гејт мол“ донираа едукативни играчки во „СОС Детско село“. 
10.
Mar.
Вести
Онлајн-страницата на „Литература.мк“ e прогласена за најдобра е-продавница за култура, настани и едукација на Ecommerce Awards 2022. 
array(0) {
}
Memory Consumption is: 7.7 MB