Децата од Бучно Село
КСЦ Полица

Децата од Бучно Село

Шифра на артикл: 004915
Баркод: 9786084780670
Код на производителот: 4915
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Добре дојдовте во Бучно Село! Всушност, тоа баш и не е село. Лиса, која ги раскажува приказните, живее на Средната Фарма со родителите и со двајцата браќа, Карл и Бил. Бритаи Ана живеат на Северната Фарма, а Оле и Керстин живеат на Јужната Фарма. Бидејќи куќите се многу блиску една до друга и бидејќи децата прават толку многу врева, фармите го добиле ова искрено и весело име. Голема липа расте меѓу Средната и Јужната Фарма, и момчињата некогаш се качуваат на гранките за да си одат на гости едни на други-дури и девојчињата го прават тоа, како онаа ноќ кога чекаа Оле да заспие и скришно да му го извадат забот што му се клатеше без тој да знае! Ова е само една од авантурите поради која и младите и постарите читатели ќе посакаат да бидат дел од страниците на оваа книга.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Астрид Линдгрен
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници278

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Карол
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : E Nesbit
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eleanor H. Porter
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB