Разговори со Бога
Издавачки центар ТРИ

Разговори со Бога

Шифра на артикл: 005034
ISBN: 9786082305592
Код на производителот: 5034
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Замислете да можете на Бога да му ги поставите најмистериозните прашања и претпоставете дека Бог ви дал разбирливи и јасни одговори. Тоа му се слуcхило на Нил Доналд Волш. А може да ви се слуcхи и вам. Подгответе се за еден необиcхен разговор што ќе ви го смени жживотот! Во еден тежок период од својот жживот, Волш напишал луто писмо до Бога, прашувајќи го зошто жживотот му е неуспешен на сите полиња. И потоа слушнал глас: „Дали навистина сакаш одговор на сите овие прашања?“ Волш поcхувствувал дека одговорите му проблеснуваат во свеста и одлуcхил да ги запише. Дијалогот што следувал е книгата што ја држите в раcе. Таа дава одговори на прашањата што сите ние си ги поставуваме: за жживотот и лјубовта, меѓуcховеcхките односи, доброто и злото, вината и гревот, простувањето и спасението, рајот и пеколот... Отворено зборува за моќта, парите, сексот, деcата, бракот, разводот, здравјето, жживотното дело, иднината, минатото, сегашноста... Ги истражува војната и ми
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Нил Доналд Волш
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници211

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB