Космичкиот часовник и мрежата на твојата кожа
Габриеле Издателство Реч

Космичкиот часовник и мрежата на твојата кожа

Шифра на артикл: 058429
Баркод: 9789989688409
Код на производителот: 58429
Автор: Габриеле
Достапно веднаш
0 МКД
370 МКД
370 МКД
5,99 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ударот на нишалото на „Космичкиот часовник“, коешто си го одредува секој човек преку своето осеќавање, чувствување, мислење, говорење и постапување во овој живот и во претходните инкарнации, за поединецот значи судбина. Ниту еден човеков животен израз не останува без последица. Исто така и преку својата кожа ние пренесуваме информации до нашата околина – веќе преку едно стегање рака, преку прехранбените продукти, преку воздухот… И сето она со коешто доаѓаме во допир, може да дејствува врз нас, дури да влијае врз нас, ако сме приемливи за тоа. Оваа книга ни овозможува за прв пат во подробност да ги препознаеме разните меѓузависности во големата космичка комуникациска мрежа, во која сме вткаени сите ние. Силата за промена ни е дадена: „Твојата судбина лежи во твои раце“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Габриеле
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2013
Број на страници172
Димензија13 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.19 MB