Научи да молиш
Габриеле Издателство Реч

Научи да молиш

Шифра на артикл: 058434
Баркод: 9789989688553
Код на производителот: 58434
Автор: Габриеле
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во молитвата, изговорена во сопственото внатрешно, Го доживуваме Бога. Но, вистинското молење треба да се научи, оти правилното молење, да се моли во самиот себе, е разговор во двајца, со Бога. Дури кога молитвата ни е внатрешна, пламена, откако сме научиле да молиме во центарот на силата на Христос Божји и своите молитви ги чувствуваме, тогаш осеќаваме дека одненадеж сме носени од една сила, која е секогаш присутна. Габриеле, меѓу другото, објаснува за внатрешното молење, молитвата на искуството и молитвата на делото, правилниот молитвен став и што можеме да направиме ако во текот на молењето мисли што пречат сакаат да нè оттргнат од неа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Габриеле
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници56
Димензија13 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.19 MB