Со Бога се живее полесно
Габриеле Издателство Реч

Со Бога се живее полесно

Шифра на артикл: 058443
ISBN: 9789989688454
Код на производителот: 58443
Автор: Габриеле
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Рака на срце: Нели е нашиот земски живот понекогаш навистина тежок? Ние луѓето би можеле да си го направиме животот многу полесен – со Бога! Габриеле објаснува како можеме Бога да Го вклучиме во својот живот; таа ни приближува што е тоа правилно мислење, како да се научи правилно молење и како можат да се совладаат стравот и болеста за да се пронајде потпиралиште и сигурност во Бога. Зашто Бог не е тој што ни наметнува тешкотии и судбински удари; напротив: Тој нè љуби и го сака најдоброто за Своите човечки деца, Тој сака да ни помогне и да нè доведе до еден среќен, исполнет живот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Габриеле
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2013
Број на страници172
Димензија12 x 18 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
999 МКД
16,17 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB