Математички игри 1: за деца над 10 години
Арс Ламина

Математички игри 1: за деца над 10 години

Шифра на артикл: 006861
ISBN: 9786082594040
Код на производителот: 6861
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга ќе им помогне на деcата при: - Развој на когнитивните способности и вештинич разбирање дека секоја ситуаcија мое да се решава чекор по чекор за да се дојде до cелосната слика. -Развој на функcионалните вештини, како планирање, користење техники и стратегии во решавањето на проблемските ситуаcии. - Развој на фината моторика, сензорните вештини и координаcијата око-рака. - Поттикнување на самодовербата, креативноста и фантазијата. Градење чувство за тимска работа: споделување идеи, почитување на туЌото мислење, критичко и самокритичко размислување, потреба да се даде или да се побара помош
Карактеристика Вредност
Kатегорија Едукативни игри и квизови
Автор Билјана Стојоска - Златков
Издавач Арс Ламина
Димензија A4
Возраст 10+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници24

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.48 MB