Стаклен меч (Црвена кралица #2)

Стаклен меч (Црвена кралица #2)

Шифра на артикл: 009662
ISBN: 9786082596310
Код на производителот: 9662
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Крвта на Мер Бероу е црвена - иста како крвта на обичниот народ - но нејзината Сребрена способност, моќта да ја контролира молњата, ја има претворено во оружје што кралскиот двор сака да го има под своја контрола. Ја нарекуваат грешка, аномалија, но кога успева да избега од Мејвен, од принцот кого го смета за пријател ја изневерува, Мер открива нешто неверојатно: таа не е единствената со такви моќи и способности. Гонета од Мејвен, кој сега веќе е крал еден за одмазда, Мер се впушта во потрага по другите како неа, со cрвена крв, но со моќи и способности што дури и ги надминуваат оние на Сребрените, за да и се придружат во борбата против угнетувачите. Но, така Мер стапнува на една мошне опасна патека, каде што ризикува да се престори во исто онакво чудовиште какво што, всушност, се обидува да порази. Дали ќе се скрши под притисокот што го наметнуваат животите што треба да се ртвуваат по цена на востанието?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Викторија Авејард
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници384

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rachel Harrison
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Townsend Jessica
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.16 MB