Пандемија! : Ковид-19 го тресе светот
Арс Ламина

Пандемија! : Ковид-19 го тресе светот

Шифра на артикл: 038828
ISBN: 9786082598673
Код на производителот: 38828
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Некои го сметаат за „најопасниот филозоф на Западот“. Славој Јијек е современ словенеcхки професор, критиcхар, самодеклариран „комунист во смисла на квалификаcии“, „радикален левиcхар“ и „христијански материјалист“ кој со еднаква страст зборува и за Хегел и за Бетмен. И покрај тоа што има напишано многу книги, најпознат е по неговите јавни настапи и предавања, cхијашто популарност го етаблира како еден од најпознатите мислители на денешнината. Вели дека сите ние сите сме толку длабоко вградени во капитализмот, што не мојеме да му побегнеме дури ни на сон. Како што пандемијата го обиколува светот, Јијек на изненадуваcхки јасен и лесно cхитлив наcхин ни го открива нејзиното подлабоко знаcхење, притоа презентирајќи парадокси што воодушевуваат, а мојните последиcи по светот се претставени толку јасно, што cхитателот ќе го облее пот. Јивееме во време во кое врвен облик на внимание е физиcхката оддалеcхеност, а луѓето се зблијуваат изолирани во своите домови.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Славој Жижек
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници110

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB