Пандемија! 2: Хроника за едно изгубено време
Арс Ламина

Пандемија! 2: Хроника за едно изгубено време

Шифра на артикл: 045428
ISBN: 9786082672922
Код на производителот: 45428
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во продолжението на неговата книга „Пандемија! Ковид-19 го тресе светот!“, светски прочуениот словенечки филозоф, психоаналитичар, автор и коментатор на современите случувања, Славој Жижек, одново се осврнува на светот зафатен со пандемијата, но овој пат речиси една година подоцна, од позиција на сведок. Жижек не се оддава на повторување на веќе изнесените согледувања, ниту, пак, запаѓа во стапицата на самобендисаното задоволство од точноста на сопствените предвидувања. Наместо тоа, познатиот аналитичар нурнува уште подлабоко во феноменот на општеството растргнато помеѓу стремежите за слободно движење и дружење од една, и потребата за колективни воздржувања од друга страна. Во реакцијата на човештвото на долгите месеци поминати во изолација, страв од зараза и гнев заради неунифицираниот одговор на властите, Жижек ги препознава симптомите на цивилизација заробена во сопствените противречности и неспособна за заедничка борба не само со вирусот туку и со идните, уште поголеми пред
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Славој Жижек
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB