Уметноста на создавање спомени
Арс Ламина

Уметноста на создавање спомени

Шифра на артикл: 047274
ISBN: 9786082673080
Код на производителот: 47274
Автор: Мајк Викинг
Достапно веднаш
0 МКД
780 МКД
780 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали го паметиш првиот бакнеж? Или највкусниот оброк? Или мирисот на свежо искосената трева на совршен летен ден? Кога нашите сетила се стимулирани, кога ќе ја искористиме моќта на првите искуства и кога сме свесни за сопствените чувства и емоции, полесно ќе ги зачуваме нашите среќни спомени. Повикувајќи се на научни истажувања на среќата, Мајк Викинг не учи како да создадеме среќни спомени и како полесно да ги задржиме. Користејќи податоци и дневници ,прашалници, глобални анкети и истажувања, научни осврти на однесувањето и експерименти со среќата. Уметноста на создавање спомени ќе ни објасни како да создадеме совршени моменти. Моменти што ќе ги запаметиме засекогаш. Моменти што ќе ја обликуваат нашата личност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Мајк Викинг
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници2288

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
899 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB