Соништата на писателот
Арс Ламина

Соништата на писателот

Шифра на артикл: 050272
ISBN: 9786082675312
Код на производителот: 50272
Автор: Мимоза Рајл
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга ни покажува како, каде и зошто мораме веднаш да седнеме на иста маса со Бога и да ги решиме вечните прашања, да воспоставиме темелна, непроменлива структура во себе, со која се воздигнуваме сè до светлината. Има ли Бог, има ли бесмртност, зошто смртта и од каде свесното прифаќање на смртта во човековата егзистенција? Каков е овој свет, од каде дојдовме и каде повторно се враќаме? Да, мислевме дека овие прашања немаат темелна разрешница, но Достоевски нè повикува со целиот свој генијален, умствен и уметнички капацитет да погледнеме од еден друг центар, кој го заборавивме живеејќи во суровиот материјалистички свет. По читањето на оваа книга речиси е невозможно да не се најдете среде рајските опкружувања на вашите најдлабоки соништа, да не ги поминете пеколните искушенија еднаш засекогаш, соништа што ќе ве воздигнат, а речиси е невозможно по читањето на последната страница на оваа книга да останете исти, да не се случи кај вас страсна, но темелна внатрешна трансформација...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Мимоза Рајл
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници173

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB