Олинтики и филипики
Ѓурѓа

Олинтики и филипики

Шифра на артикл: 096017
ISBN: 9786082011912
Автор: Демостен
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ДЕМОСТЕН (384–322 пр. н.е.) бил најголемиот оратор на античка Грција. Неговите беседи се одликувале со висока книжевно-уметничка вредност и давале увид во современите политички и културни случувања.Олинтики и Филипики се сметаат за негови најдобри политички говори, насочени против македонскиот крал Филип II и неговата експанзија, со кои ги критикувал Атињаните и ги повикувал на одлучна акција.Но и по цена на својот живот, тој не успеал да го спречи ширењето на македонското влијание на југ и освојувањето на цела Грција.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Демостен
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2011
Број на страници96
Димензија11x18cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB