Медитации
Ѓурѓа

Медитации

Шифра на артикл: 094221
ISBN: 9786082011837
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Човечкиот живот е миг; суштината на тој живот е вечен тек; структурата на нашето тело е трошна; душата е непостојана; судбината е загатка; славата е несигурна. Со еден збор, сѐ што му припаѓа на телото е река која тече, а сѐ што се однесува на душата е сон и илузија“. Така пишува Марк Аврелиј во овој свој своевиден дневник, кој го водел како разговор со самиот себе на воените походи. Во Медитации тој дава верен портрет на својата душа, како уметник кој им го остава својот портрет на потомците.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Марк Аврелиј
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници144
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB