Замок од стакло
Восток

Замок од стакло

Шифра на артикл: 063926
ISBN: 9786084885726
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Превод од турски: Наташа Забрчанец Сабахатин Али е еден од најчитаните и најславните турски автори на сите времиња. Замок од стакло, најпродаваната книга во Турција, која е вистински хит веќе со децении, се чита во еден здив, без да се прави пауза. Читателот, од приказна во приказна открива нови светови, лесно, ненаметливо, со големо мајсторство и естетска убавина. Покрај Турција, Сабахатин Али со голема популарност се стекнува и во светот, особено со романите Мадона во крзнено палто, Ѓаволот во нас, Јусуф од Кујуџак, како и збирките раскази Замок од Стакло, Новиот свет, Мелница, Запрежна кола и Глас . Неговото обемно творештво е преведувано на десетина јазици.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Сабахатин Али
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници148

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB